• Super Florbal Pohár chlapcov ZŠ

• 29. 2. 2024
        • Dňa 28.februára sa v telocvični základnej školy v Žarnovici  odohralo okresné kolo vo florbale žiakov základných škôl. O tom , že florbal je obľubený šport medzi mládežou svedčí aj účasť na tomto turnaji. Zapojilo sa celkom sedem škôl z okresu. Priebeh turnaja bol dohodnutí na porade pred samotnou súťažou. A tak sa odohralo celkom trinásť zápasov -  základné kolá, semifinále a finále. Finalovú učasť si vybojovali školy ZŠ Žarnovica , ZŠ M. Bielika Župkov, ZŠ J.Z. Nová Baňa a ZŠ sv. A. Nová Baňa. Prvenstvo si vybojovala ZŠ J. Zemana, ktorá ako jediná škola prešla turnajom bez prehry, 2. miesto - ZŠ M. Bielika Župkov, 3. miesto - ZŠ Žarnovica a 4. miesto ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa. Ostatné školy bez poradia : ZŠ A. Kmeťa Žarnovica, ZŠ Hodruša - Hámre , ZŠ Brehy.

Víťazom gratulujeme a  držíme palce v krajskom kole.

• Okresná súťaž v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko

• 15. 2. 2024

• CENTRUM VOĽNÉHO ČASU V ŽARNOVICI a

Miestny odbor Matice slovenskej v Žarnovici

images

usporiadali dňa 14. februára 2024 v Obradnej sieni Mesta Žarnovica, 29. ročník okresnej súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko slovenskej povesti Šaliansky Maťko 2024.

Výsledky súťaže:

l. Kategória: žiaci 2. – 3. ročníkov základných škôl

1. miesto: Jakub Jurášik, ZŠ sv. Alžbety v Novej Bani = postup do krajského kola

2. miesto: Zuzana Žilková, ZŠ s MŠ Miroslava Bielika v Župkove

II. Kategória: žiaci 4. – 5. ročníkov základných škôl

1. miesto, Laura Wolfová, ZŠ sv. Alžbety v Novej Bani = postup do krajského kola
          2. miesto, Barbora Eliška Cabáneková, ZŠ Andreja Kmeťa v Žarnovici
          3. miesto, Lara Šebeňová, ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov                                                                                                                                                                                                                                             Natália Gotthardová, ZŠ Hodruša – Hámre

III. Kategória: žiaci 6. – 7. ročníkov základných škôl

1. miesto Ivana Obrcianová, ZŠ sv. Alžbety v Novej Bani = postup do krajského kola

Odborná porota, ktorá hodnotila prednes povesti:

Mgr. Miroslava Briešková

Mgr. Jana Gulášová

Mgr. Miroslava Demeterová

Všetci zúčastnení boli odmenení vecnými cenami od organizátorov. Ďakujem všetkým za pútavé prednesy a krásne dopoludnie. Všetkým srdečne blahoželáme a víťazom želáme čo najlepšie umiestnenie v krajskom kole.

• Okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ

• 14. 2. 2024
        • Dňa 14. februára sme odohrali okresné kolo vo vybíjanej žiačok základných škôl. Turnaja sa zúčastnilo päť škôl z okresu. Súťaž je postupová a postup do krajského kola si vybojovali žiačky zo ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov.

1. ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov

• Okresné kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok ZŠ

• 7. 2. 2024
        • Dňa 7. februára sme v priestoroch telocvične SOŠ v Žarnovici odohrali okresné kolo v  stolnom tenise žiakov a žiačok základných škôl.

Do turnaja sa zapojili štyri školy z okresu - ZŠ Žarnovica, ZŠ Župkov, ZŠ J. Zemana Nová Baňa a ZŠ sv. Alžbety nová Baňa. Žiaľ pre chorobnosť a účasť na lyžiarskom výcviku museli dve školy - ZŠ Hodruša -Hámre a ZŠ A. Kmeťa Žarnovica  odvolať svoju účasť.                                                                                                                  Školy umiestnené na prvom mieste postupujú do krajského kola .

Poďakovanie patrí SOŠ v Žarnovici za poskytnutie telocvične a stolnotenisových stolov.

Poradie škôl - dievčatá:

1. miesto : ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov