• 5. kolo Florbalovej ligy

• 27. 3. 2024
        • Piate kolo florbalovej ligy sa odohralo 27. marca za účasti ZŠ Žarnovica, ZŠ s MŠ M.Bielika  Župkov, ZŠ Hodruša- Hámre a ZŠ A. Kmeťa Žarnovica. Turnaj odohrali žiaci 5.-7. ročníka.

ZŠ Žarnovica   -          ZŠ Župkov                  5:2

ZŠ A.K. Žarnovica -    ZŠ Hodruša – Hámre  5:2

ZŠ Župkov      -          ZŠ Hodruša - Hámre   1:2

ZŠ Žarnovica   -          ZŠ A.K. Žarnovica      1:4

ZŠ  A. K. Žarnovica - ZŠ Župkov                   5:0

ZŠ Hodruša-Hámre  -  ZŠ Žarnovica            3:2

3. ZŠ  Žarnovica
          4. ZŠ Župkov

Získane body do ligovej tabuľky :

ZŠ Žarnovica :   3 + 3 + 2 + 3 +1

ZŠ A. Kmeťa Žarnovica : 2 +1+ 3 + 1+ 3

ZŠ Hodruša - Hámre :   1 + 0 + 0 + 0 + 2

ZŠ s MŠ  M.Bielika Župkov : 0 + 2 + 1 +2 +0

• Halový turnaj prípraviek U9

• 22. 3. 2024
        • Halových turnajov prípraviek patril v sobotu 16. marca  v Kremnici kategórii U9. Turnaja sa zúčastnilo šesť klubov : MFK Žarnovica, OŠK Hodruša - Hámre, MFK Nová Baňa, FK Sitno Banská Štiavnica, TJ Partizán Veľká Lehota. TJ Partizán Župkov. Naši futbalisti si vylosovali B skupinu , kde dosiahli nasledovné výsledky:

ŽARNOVICA - ŽUPKOV  2:2

Góly: Ťažký, Šaliga - Sofia Slaná, Števkov

BANSKÁ ŠTIAVNICA - ŽARNOVICA  3:0

Góly: Lupták 2, Lyžičiar

ŽUPKOV - BANSKÁ ŠTIAVNICA  1:7

Góly: Boroš - Pastier 3, Ulbrík 2, Bernát, Lyžičiar

Umiestnenie v skupine:

1. BANSKÁ ŠTIAVNICA

2. ŽARNOVICA

3. ŽUPKOV

o 3. miesto:

VEĽKÁ LEHOTA - ŽARNOVICA  2:1

4.miesto: MFK ŽARNOVICA

Matej Kubiš, Michal Garaj, Matúš Slosiarik, Makar Devda, Lukáš Vrtík, Michal Ťažký, Pavol Kotrlec, Tobias Unterfranc, Tomáš Šaliga, Matúš Jančok, Tobias Mihál, Dávid Fellner, Matej Mackovič; tréner Ratibor Kopčák, asitent trénera Július Frim.

• Super Florbal Pohár - dievčatá ZŠ

• 13. 3. 2024
        • V utorok 12. marca si v telocvični základnej školky v Žarnovici odohrali okresné kolo vo florbale dievčatá. Tohto pilotného ročníka sa zúčastnili tri školy a to ZŠ Hodruša -Hámre, ZŠ A. Kmeťa Žarnovica a ZŠ M. Bielika Župkov. O tom, že florbal nie je len chlapčenský šport nás dievčatá presvedčili v zájomných zápasoch. Kde sa najviac darilo ZŠ M. Bielika Župkov, ktorá postupuje do krajského kola. Na druhom mieste sa sa umiestnila ZŠ A. Kmeťa Žarnovica a tretie miesto získala ZŠ Hodruša - Hámre. Dievčatám ďakujeme za hru a veríme , že tento šport si nájde do budúcna viac účastníkov.

ZŠ A. Kmeťa Žarnovica - ZŠ M. Bielika Župkov   0:2

ZŠ Hodruša Hámre       - ZŠ A.Kmeťa Žarnovica 0:2

ZŠ M. Bielika Župkov -   ZŠ Hodruša - Hámre     6:1

• Zimný halový turnaj prípraviek U11 "A",

• 7. 3. 2024
        • Prvý z halových turnajov ObFZ Žiar nad Hronom, Zimný halový turnaj prípraviek U11 "A", sa uskutočnil v sobotu 2. marca  v športovej hale v Kremnici. Bol určený pre tímy z hornej polovice tabuľky Miniligy U11 ObFZ Žiar nad Hronom, ktoré budú na jar štartovať v skupine o majstra oblasti.

Účastníci: FK Vyhne, OŠK Hodruša-Hámre, MFK Žarnovica, FK Sitno Banská Štiavnica, MFK Nová Baňa "A"

Výsledky:

ŽARNOVICA - BANSKÁ ŠTIAVNICA  1:5

Góly: Kakara - Štirbl 2, K. Pellegrini, Machovič, Farárik

ŽARNOVICA - VYHNE  1:2

Góly: Šopa - T. Bosák, Martina Pavlendová

NOVÁ BAŇA “A” - ŽARNOVICA  4:0

Góly: M. Rajnoha 2, T. Ďuriš, Ziman

HODRUŠA-HÁMRE - ŽARNOVICA  1:2

Góly: Beluch - R. Rajnoha, Popjak

Konečné poradie:

1. VYHNE

2. BANSKÁ ŠTIAVNICA

3. NOVÁ BAŇA "A"

4. HODRUŠA-HÁMRE

5. ŽARNOVICA

MFK ŽARNOVICA: Maxim Ziman, Jozef Šopa, Bohuš Popjak, Jerguš Nemec, Martin Kotlár, Patrik Kakara, Tomáš Šaliga, Matúš Jančok, Dávid Pavol, Roman Krivjančin, Bruno Bartfay, Richard Rajnoha; tréner Ratibor Kopčák.

• Umelecký prednes poézie a prózy " Hviezdoslavov Kubín"

• 7. 3. 2024
        • Dňa 06. marca  sa v obradnej sieni Mesta Žarnovica uskutočnilo obvodné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy „Hviezdoslavov Kubín“. Obvodného kola sa zúčastnili základné školy: ZŠ A. Kmeťa  v Žarnovici, ZŠ s MŠ Miroslava Bielika v Župkove a ZŠ v Hodruši – Hámroch.

Víťazi jednotlivých kategórií:

PREDNES  POÉZIE:

1. kategória: 5 recitátorov
            1. miesto: Barbora Barborová    ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov  postup do OK
            2. miesto: Natália Gotthardová ZŠ Hodruša - Hámre              postup do OK
            3. miesto: Richard Rajnoha        ZŠ A. Kmeťa Žarnovica        postup do OK

1. kategória: 0 recitátorov

1. kategória: 1 recitátor

l. miesto: Šimon Ďurčo   ZŠ Hodruša – Hámre                         postup do OK

PREDNES PRÓZY:

1. kategória: 4 recitátori
          1. miesto: Barbora Eliška Cabáneková  ZŠ A. Kmeťa Žarnovica     postup do OK