• Okresné kolo v basketbale žiakov SŠ

• 31. 1. 2024
        • Dňa 30. februára sa odohral basketbalový turnaj žiakov stredných škôl. Do okresného turnaja sa zapojili dve stredné školy a to SOŠ Žarnovica a Gymnázium F. Švantnera Nová Baňa.

V zájomnom zápase bola úspešnejšia SOŠ Žarnovica , ktorá si vybojovala víťazstvo a postup do krajského kola.

SOŠ Žarnovica - Gymnázium F. Š. Nová Baňa   55:24

• Okresné kolo v Matematickej olympiáde Z5 aZ9

• 31. 1. 2024
        • Poslednou olympiádou v prvom polroku školského roka bola Matematická olympiáda pre žiakov 5 a 9 ročníka základných škôl.

Prvý krát v histórii organizovania tejto olympiády sme zaznamenali dosť veľký pokles účastníkov z jednotlivých škôl, ktorí sa prebojovali z domácich a školských kôl do okresného kola. O tom svedčí aj skutočnosť, že z roka na rok sú kladené vyššie nároky na talentované deti, ktoré sa mnoho krát na olympiádach stretávajú s učivom o dve triedy vyššie, alebo aj so stredoškolským učivom. V tomto smere sú všeobecne vedomostné olympiády naozaj pre žiakov veľmi náročné.

Zo žiakov 5 ročníka, kde sa ich zúčastnilo iba šesť si najlepšie počínala žiačka Alica Kubišová, jediná úspešná riešiteľka zo Základnej školy na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici, ostatní žiaci neprekonali latku úspešnosti.

Zo žiakov 9 ročníkov, v počte sedem zúčastnených sme mali tiež iba jedného úspešného riešiteľa a to Adama Bakoša, zo Základnej školy na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici, opäť len jeden jediný úspešný riešiteľ okresného kola, ktorý nás bude reprezentovať v krajskom kole.

• Okresné kolo v nemeckom jazyku

• 31. 1. 2024

Dňa 18. januára sa uskutočnilo okresné kolo v nemeckom jazyku pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl.

Do olympiády sa zapojila len jedna záklladná škola -  ZŠ s MŠ Tekovská Breznica a jedna stredna škola - Gymnázium F.Š. Nová Baňa. Všetci zúčastnení boli úspešní a postupuju do krajského kola.

• 4.kolo Florbalovej ligy

• 18. 1. 2024
        • Štvrté kolo florbalovej ligy sa odohralo 17. 01. 2024 za účasti ZŠ Žarnovica, ZŠ s MŠ M. Bielika  Župkov, ZŠ Hodruša- Hámre a ZŠ A. Kmeťa Žarnovica.

Druhé kolo odohrali žiaci 5.-9. ročníka.

ZŠ Žarnovica   -   ZŠ Hodruša Hánmre   8:2

ZŠ Župkov      -    ZŠ A.K. Žarnovica        5:1

ZŠ H. Hámre   -    ZŠ A.K. Žarnovica       2:4

ZŠ Žarnovica   -    ZŠ Župkov                  4:1