• 2. kolo Florbalovej Ligy

• 24. 11. 2023
        • Druhé kolo florbalovej ligy sa odohralo 24. novembra za účasti ZŠ Žarnovica, ZŠ s MŠ M. Bielika  Župkov, ZŠ Hodruša- Hámre a ZŠ A. Kmeťa Žarnovica.

Druhé kolo odohrali žiaci 5.-9. ročníka.

ZŠ Žarnovica    -          ZŠ A.K. Žarnovica   13:1

ZŠ H. Hámre   -           ZŠ Župkov                 0:4

ZŠ A.K. Žarnovica  -    ZŠ Župkov                 0:6

ZŠ H. Hámre  -             ZŠ Žarnovica            0:10

ZŠ A.K. Žarnovica  -    ZŠ H. Hámre             6:3

ZŠ Žarnovica   -           ZŠ Župkov                3:1

2. ZŠ s MŠ  M. Bielika Župkov

Získane body do ligovej tabuľky :

ZŠ Žarnovica :   3 + 3

ZŠ A. Kmeťa Žarnovica : 2 +1

ZŠ Hodruša - Hámre :   1 + 0

ZŠ s MŠ  M.Bielika Župkov : 0 + 2

• Okresné kolo v technickej olympiády - kategória A, B

• 24. 11. 2023
        • Dňa 23. novembra sa uskutočnilo okresné kolo 14. ročníka TO. Olympiáda sa konala v priestoroch ZŠ Ulica Fraňa Kráľa 838, Žarnovica – učebňa TV

Technickú olympiádu riešili -  3 žiaci zo ZŠ s MŠ Brehy /kategória A  2 žiaci a kategória B 1žiak/, 3 žiaci zo ZŠ Jána Zemana v Novej Bani – /kategória A 2 žiaci a kategória B 1 žiak/, 3 žiaci zo ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa – /kategória A 2 žiaci a kategória B 1 žiak/, 3 žiaci ZŠ Ulica Fraňa Kráľa 838 - /kategória A 2 žiaci a kategória B 1 žiak/,  3 žiaci  zo ZŠ s MŠ Malá Lehota /kategória A 2 žiaci a kategória B 1 žiak/, 3 žiaci  zo ZŠ s MŠ Tekovská Breznica /kategória A 3 žiaci kategória A 2 žiaci a  kategória B 1 žiak/.

Kategória A.....12 žiakov /6 dvojíc/ -  6 úspešných riešiteľov – úspešné dvojice riešiteľov nad 62 bodov a viac spolu

Kategória B.....6 žiaci -  4 úspešní  riešitelia –   úspešný riešiteľ nad 52 bodov a viac

Do krajského kola TO postupuje:

A kategória:

Marek Cicko –             ZŠ sv. Alžbety, Školská 15,   Nová Baňa

Matúš Tencer –           ZŠ sv. Alžbety, Školská 15,   Nová Baňa

B kategória:

Adam Beňo              ZŠ na Ulici Fraňa Kráľa 838, Žarnovica

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• 15. 11. 2023
        • 15. novembra 2023 sa v priestoroch Centra voľného času  uskutočnil 16. ročník okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Do olympiády sa  zapojili žiaci základných škôl okresu Žarnovica / ZŠ Žarnovica, ZŠ Andreja Kmeťa  Žarnovica, ZŠ s MŠ Miroslava Bielika Župkov, ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa, ZŠ Jána Zemana  Nová Baňa, ZŠ s MŠ Malá Lehota, ZŠ s MŠ Tekovská Breznica /. Do okresného kola postúpil žiak umiestnený na prvom mieste v školskom kole z každej základnej školy.

Okresné kolo sa začalo o 9,00 hod. Prvá úloha bola písomná testová časť. V druhej úlohe taktiež písomnej mali transformovať text a v tretej ich čakala ústna časť kde si mali pripaviť krátky referát pre spolužiakov, v ktorom mali zdôrazniť význam kúpeľnej liečby.

Úspešnou riešiteľkou a postupujúcou do Krajského kola sa stala Želmíra Búciová, žiačka  ZŠ A. Kmeťa Žarnovica.  Na 2. mieste sa umiestnila ( úspešná riešiteľka) Zuzana Jančoková  zo ZŠ J. Zemana Nová Baňa,   a na 3. mieste  ( úspešná riešiteľka )  Andrea Mladoňová zo ZŠ Žarnovica. Víťazi boli odmenení vecnými cenami a diplomom.

Všetkým srdečne blahoželáme.