• FUTBAL

• 24. 8. 2023
        • Už sa trénuje!

Poď si zahrať futbal!!! – MŠK SnežnicaDávame na vedomie všetkým futbalistom , že futbalové tréningy vo všetkých kategóriách sa už začali.

Kat. U9 :  Pondelok, Utorok, Štvrtok o 15,30 hod.

Kat. U11: Pondelok, Utorok, Štvrtok o 16,30 hod.

Kat. U13 a U15 : Pondelok, Štvrtok, Piatok o 16,00 hod.

Kat. U19 : Utorok, Štvrtok, Piatok o 17,00 hod.

• Leto s CVČ 2023

• 8. 8. 2023

Centrum voľného času v Žarnovici si koncom roka 2022 podalo žiadosť o poskytnutie dotácie z BBSK. Naše zariadenie vypracovalo ponuku na tri denné letné tábory zamerané hlavne na športovú, kultúrnu a poznávaciu oblasť regiónu Žarnovica, Žiar nad Hronom a Banskej Štiavnice. Ponuka bola vypracovaná na dva denné letné tábory v mesiaci júl a jedna v mesiaci august 2023.

Finančný príspevok nám bol schválený na jeden denný letný športový tábor. Programovú koncepciu sme tvorili hlavne na športových aktivitách, ktoré podporujú fyzickú zdatnosť dieťaťa. Program bol zameraný na rôzne súťaže športového zamerania, na zábavné a adrenalínové športové hry, ktoré sme prispôsobili veku, pohlaviu a danostiam jednotlivých členov. Našim cieľom bolo ponúknuť účastníkom široké spektrum zmysluplného trávenia voľného času hlavne v kolektíve, kde sme sa snažili aj o rozvoj a harmonizáciu dieťaťa.  Deti sa učili navzájom akceptovať a nájsť si svoje miesto v novej skupine rovesníkov. Čo sa nám aj podarilo. Deti si našli nových kamarátov, naučili sa nové hry, navštívili doteraz nepoznané miesta nášho regiónu.

Progrram sme starostlivo pripravovali a podmieňovali samozrejme poveternostným podmienkam. Pre činnosť okrem vonkajších priestorov, sme využívali aj priestory telocvične, hlavne počas veľkých horúčav.

Stanovený program bol dodržaný, až na jednu zmenu a to návštevu Banskej Štiavnice, ktorý sme museli zmeniť na návštevu Safari herne vo Zvolene pre nepriaznivé počasie.

Celkový týždenný program bol veľmi pestrý. Deti mali možnosť si zašportovať v kolektívnych aj individuálnych športových súťažiach. Pri návšteve kúpaliska v Žiari nad Hronom, mali možnosť okrem kúpania, športovania vo vode využiť aj šmýkalku a odvážnejší aj jazdu na tobogáne. Najväčšou atrakciou pre niektorých bola však cesta domov vlakom. Veľká výzva ich čakala v strede týždňa a to výstupom na rozhľadňu Háj v Novej Bani a zdolanie a prekonanie svojich síl na ferate na Zvoničke. Deti zvládli feraty úžasne a mali z toho nesmiernu radosť. Odmenou za odvahu im bola na druhý deň Safari herňa vo Zvolene. Trampolíny, prekážky, lezecká stena a rôzne iné atrakcie ich naplnili činnosťou počas celého dňa. Záver týždňa tvorila športová táborová olympiáda, ktorú zvládli na jednotku. Každý účastník si okrem diplomu odniesol aj medailu a malú pozornosť.

Tešíme sa veľmi, že sme mohli aspoň takouto formou prispieť a ukázať deťom to pekné a užitočné, čomu sa môžu v čase voľna venovať.