• Okresné kolo 72. ročníka Matematickej olympiády Z6-8

• 29. 4. 2023
        • Centrum voľného času v Žarnovici v spolupráci s Okresnou komisiou MO usporiadalo dňa 12. 04. 2023 o 8,30 hod. okresné kolo 72. ročníka Matematickej olympiády kategória – Z6, Z7, Z8.

Matematickú olympiádu riešilo 35 žiakov 6. - 8. ročníkov /prihlásených bolo 39 žiakov/ ZŠ z 6 škôl okresu Žarnovica /ZŠ Ul. Fraňa Kráľa, Žarnovica, ZŠ Jána Zemana, Nová Baňa a ZŠ sv. Alžbety, Nová Baňa, ZŠ s MŠ Miroslava Bielika  Župkov, ZŠ s MŠ Malá Lehota  ZŠ s MŠ Tekovská Breznica/.  Práce posudzovala odborná okresná  komisia v zložení: Mgr. Eva Gregorová - predseda,  členovia - Mgr. Nikola Šuhajdová, Mgr. Janka Ďuranková.

Kategória Z6  16 prihlásených         14 žiakov riešiteľov – 3 úspešní  riešitelia a 11 ostatných riešiteľov

Kategória Z7  13 prihlásených         12 žiakov riešiteľov – 3 úspešní  riešitelia a 09 ostatných riešiteľov

Kategória Z8              10 prihlásených         9 žiakov riešiteľov –   3 úspešní  riešitelia a 06 ostatných riešiteľov

• Florbalová liga – Žaca Florbal Cup

• 29. 4. 2023
        • Florbalová liga – Žaca Florbal Cup.

Florbalová liga je zameraná na podporu v súčasnej dobe pre deti mimoriadne atraktívneho športu. Cieľová skupina sú žiaci základných škôl z obvodu Žarnovica , vo veku 10 až 13 rokov. Do miniligy budú zapojené nasledovné školy : ZŠ Žarnovica, ZŠ A. Kmeťa Žarnovica, ZŠ M. Bielika Župkov a ZŠ Hodruša – Hámre.

Očakávania  a význam miniligy  je  poskytnúť možnosť konfrontácie s družstvami v rámci obvodu, podpora kolektívneho správania, rozvoj kreativity a telesnej zdatnosti.

1.KOLO miniligy ŽACA FLORBAL Cup.

Prvé kolo florbalovej ligy sa odohralo 19. apríla 2023

ZŠ Žarnovica      –        ZŠ Župkov                    1:2

ZŠ Hodruša Hámre     – ZŠ A.K. Žarnovica       1:3

ZŠ Župkov          -          ZŠ A.K. Žarnovica        8:1

ZŠ Žarnovica       -         ZŠ Hodruša Hámre      5:4

ZŠ Hodruša Hámre   –    ZŠ Župkov                  3:10

ZŠ A.K. Žarnovica -         ZŠ Žarnovica              2:3

Fotogaléri 1. kola nájtedete tu.

• OKRESNÉ KOLO v MIDIcoolvolley žiačok ZŠ

• 5. 4. 2023
        • Dňa 31. marca sa v telocvični ZŠ Žarnovica odohral okresný turnaj žiačok základných škôl

v 4-kovom volejbale MIDIcoolvolley . Turnaja sa zúčastnili štyri  školy: ZŠ Žarnovica, ZŠ s MŠ  M. Bielika Župkov, ZŠ Hodruša – Hámre a ZŠ J. Zemana Nová Baňa.

Umiestnenie:

2. ZŠ Hodruša – Hámre
          3. ZŠ s MŠ  M. Bielika Župkov

• OKRESNÉ KOLO v Chemickej olympiády

• 5. 4. 2023
        • Centrum voľného času v Žarnovici v spolupráci s okresnou komisiou CHO usporiadalo dňa 30. marca 2023 o 8,30 hod. Okresné kolo chemickej olympiády v kategórii D ( žiaci 8. a 9. ročníkov) Olympiáda sa uskutočnila v chemickom laboratóriu v ZŠ Jána Zemana v Novej Bani prezenčnou formou.

Chemickú  olympiádu  riešilo 7 žiakov zo 4 škôl okresu Žarnovica ( ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa. ZŠ Jána Zemana Nová Baňa, ZŠ Žarnovica a ZŠ s MŠ M. Bielika v Župkove). Po ukončení a oprave prác riešiteľov boli body jednotlivým riešiteľom prideľované cez portál EduPage.

Kategória D mala  7  riešiteľov – 3 víťazov  a 3 úspešných riešiteľov.

• KRAJSKÉ KOLO v matematickej olympiády žiakov Z9

• 5. 4. 2023
        • Naše zariadenie bolo oslovené a poverené RÚŠS v Banskej Bystrici k organizácii krajského kola v matematickej olympiády žiakov Z9.

Dňa 28. marca sa v priestoroch ZŠ v Žarnovici uskutočnil 72. ročník  krajského kola v  matematickej olympiády žiakov Z9. ( žiaci 9 ročníka). Krajského kola sa zúčastnilo 27 žiakov z každého kúta nášho kraja. Úspešní riešitelia z okresných kôl sa štyri hodiny popasovali s náročnými matematickými úlohami. Výsledky a umiestenie sa žiaci dozvedia na portáli EduPage,  nakoľko výsledkové hárky sa posúvali na opravu krajskej komisii.

• OKRESNÉ KOLO v MIDIcoolvolley žiakov ZŠ

• 5. 4. 2023
        • Dňa 28. marca sa v telocvični ZŠ Žarnovica odohral okresný turnaj žiakov základných škôl

v 4-kovom volejbale MIDIcoolvolley . Turnaja sa zúčastnili štyri  školy ZŠ Žarnovica, ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov, ZŠ Hodruša – Hámre a ZŠ J. Zemana Nová Baňa.

Umiestnenie:

1. ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov
          3. ZŠ Hodruša Hámre

Fotogalériu si môžete pozrieť tu.