• Po pandémii sa opäť dostávame do normálu

• 17. 11. 2022
        • 10. novembra 2022 sa v priestoroch Centra voľného času v Žarnovici uskutočnil 15. ročník okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Do olympiády sa rekordne zapojili žiaci deviatich Základných škôl okresu Žarnovica / ZŠ Žarnovica, Andreja Kmeťa v Žarnovici, ZŠ s MŠ Miroslava Bielika v Župkove, ZŠ Hodruša Hámre, ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa, Jána Zemana v Novej Bani, ZŠ s MŠ Malá Lehota, ZS s MŠ Tekovská Breznica a ZŠ Hronský Beňadik./ Do okresného kola postúpil žiak umiestnený na prvom mieste v školskom kole z každej základnej školy.

Okresné kolo sa začalo o 9,00 hod. Prvá úloha bola písomná testová časť. V druhej úlohe taktiež písomnej mali transformovať text a v tretej ich čakala ústna časť na tému Úcta k starším. Všetci žiaci sa popasovali s úlohami najlepšie, ako vedeli a boli pripravení.  Úlohy v okresnom kole boli už však náročnejšie. Nie všetci ich zvládli a odzrkadlilo sa to aj na bodovom hodnotení poroty, ktorej predsedom bola Mgr. Janka Regulyová zo ZŠ Andreja Kmeťa v Žarnovici. Členmi poroty boli vyučujúce slovenského jazyka, ktoré sa zúčastnili ako doprovod so svojimi žiakmi.

Jedinou úspešnou riešiteľkou a postupujúcou do Krajského kola sa stala Nina Debnárová, žiačka 8. ročníka ZŠ s MŠ v Malej Lehote. Ostatní riešitelia boli však neúspešní. Na 2. mieste sa umiestnila Monika Uramová zo ZŠ v Hodruši Hámroch a 3. miesto si vybojovala Andrea Mladoňová z domácej základnej školy na Ulici Fraňa Kráľa. Víťazi boli odmenení vecnými cenami a diplomom.

Všetkým srdečne blahoželáme.

Fotogalériu nájdete tu.