• OKRESNÉ KOLO V PYTAGORIÁDE ŽIAKOV ZŠ

• 22. 3. 2023
        •  V dňoch 20. a 21. 03.  sa v priestoroch ZŠ Ul. Fraňa Kráľa 838 v Žarnovici uskutočnil 44. ročník Okresného kola Pytagoriády.

Pytagoriádu riešilo 146  žiakov z 9 škôl okresu ( ZŠ Žarnovica, ZŠ A. Kmeťa Žarnovica, ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov, ZŠ J. Zemana Nová Baňa, ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa, ZŠ s MŠ Brehy, ZŠ s MŠ Malá Lehota, ZŠ s MŠ Veľká Lehota, ZŠ s MŠ Tekovská Breznica ).

Kategória P3             31 prihlásených          29 riešiteľov               8 úspešných riešiteľov

Kategória P4             33 prihlásených          29 riešiteľov               7 úspešných riešiteľov

Kategória P5             12 prihlásených          11 riešiteľov               3 úspešní riešitelia

Kategória P6             24 prihlásených          17 riešiteľov               6 úspešných riešiteľov

Kategória P7             13 prihlásených          13 riešiteľov               7 úspešných riešiteľov

Kategória P8             33 prihlásených          30 riešiteľov               6 úspešných riešiteľov

SPOLU:                     146 prihlásených       129 riešiteľov            37 úspešných riešiteľov

Do celoslovenského kola Pytagoriády postupujú len žiaci 6., 7. a 8. ročníkov, na základe celoslovenského priemeru získaných bodov. Budú pozvaní cez portál Edu Page.

• Fyzikálna olympiáda

• 17. 3. 2023
        • Dňa 15. marca sa uskutočnilo okresné kolo Fyzikálnej  olympiády v kategórii F ( žiaci 8 ročníkov). Právo postupu do krajského kola mali len úspešní riešitelia. Túto podmienku splnil len jeden žiak, a to Adam Bakoš zo ZŠ Žarnovica.

• Okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ

• 14. 3. 2023
        • Dňa 8. marca sa v  telocvični ZŠ Žarnovica odohralo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Do turnaja sa zapojilo šesť škôl: ZŠ Žarnovica, ZŠ Hodruša – Hámre, ZŠ M. Bielika Župkov, ZŠ Brehy, ZŠ J. Zemana Nová Baňa a ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa.

Umiestnenie škôl:

4. ZŠ Hodruša – Hámre
          6. ZŠ Brehy

Družstvám na prvých troch miestach boli odovzdané diplomy a medaile.

Právo postupu do krajského kola má družstvo umiestnené na prvom mieste: ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa.

Fotogalériu nájdete tu.