• Prvosienka na Fašiangovom sprievode

• 22. 2. 2023
        • Deti detského folklórneho súboru opäť  oslávili v maskách fašiangy. Sprievod masiek prešiel od kultúrneho domu na Námestie SNP a ZŠ a späť ku kultúrnemu domu. Pri budovách  úradu a kultúrneho domu mali krátke vystúpenie, zaspievali, zatancovali. Fašiangový sprievod ukončili  na tancovačke s fašiangovým občerstvením.

Fotogalériu nájdete tu.

• Šaliansky Maťko 2023 Okresné kolo

• 21. 2. 2023
        • Dňa 6. februára sa v priestoroch Centra voľného času konalo Okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti - Šaliansky Maťko. Tohto roku sa podujatia zúčastnili žiaci zo škôl : ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov, ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa, ZŠ s MŠ Tekovská Breznica. Súťažilo sa v troch kategóriách . Súťaže sa zúčastňujú žiaci, ktorí to už niekoľkokrát dotiahli aj na celoslovenské kolo.

Víťazi jednotlivých kategórií:

I. kategória:1. miesto: Teo Vallo –

2. miesto: Zdenka Repiská – Hana Forgáčová -

II. kategória:

1. miesto: Laura Wolfová -

2. miesto: Timea Volentierová

Martina Melišová –

ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa postup do KK ZŠ s MŠ Miroslav Bielika Župkov

ZŠ s MŠ Tekovská Breznica

ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa - postup do KK ZŠ s MŠ Tekovská BreznicaZŠ s MŠ Miroslav Bielika Župkov

III. kategória:1. miesto: Alžbeta Danišová – ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa - postup do KK 1. miesto: Patrik Zima – ZŠ s MŠ Tekovská Breznica

• Okresné kolo v dejepisnej olympiády

• 21. 2. 2023
        • Dňa 9. februára sa uskutočnilo okresné kolo v dejepisnej olympiády. Do súťaže sa zapojilo 30 žiakov z okresu. Súťažilo sa v štyroch kategóriách a právo postupu do krajského kola mali len žiaci, ktorí boli úspešní a umiestnili sa na 1.a 2. mieste.

Kategória C ( 9 ročník)

Zúčastnených žiakov 10, úspešných 8, postupujúci 2 Jakub Kopernický – ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa Tomáš Hapena – ZŠ Hronský Beňadik

Kategória D ( 8 ročník)

Zúčastnených žiakov 8, úspešní 2 , postupujúci 2 Andrea Mladoňová – ZŠ ŽarnovicaDominika Kráľová – ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa

Kategória E ( 7 ročník )

Zúčastnených žiakov 5, úspešný 0 , postupujúci 0

Kategória E ( 6 ročník )

Zúčastnených žiakov 5, úspešní 2 , kategória bez postup

• Matematická olympiáda

• 21. 2. 2023
        • Dňa 25. januára 2023 sa uskutočnilo okresné kolo 72. ročníka Matematickej olympiády v kategórii Z5 (piaty ročník ZŠ) a Z9 (deviaty ročník ZŠ). Právo postupu do krajského kola mali len úspešní riešitelia.

Olympiády v kategórii Z9 zúčastnilo 10 žiakov zo ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa a ZŠ Žarnovica. Do krajského kola postupuje Zuzana Beňová zo ZŠ Žarnovica

Olympiády v kategórii Z5 zúčastnilo 21 žiakov zo ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa, ZŠ J. Zemana Nová Baňa a ZŠ Žarnovica.Do krajského kola postupujú Šimon Brodzianský - ZŠ sv. Alžbety Nová BaňaMartin Lošonský - ZŠ Žarnovica a Maximilian Foltán – ZŠ Žarnovica.

• 21. 2. 2023
        • Dňa 19.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo 33. ročníka Olympiády z anglického jazyka v kategóriách 1A, 1B, - základné školy a 2A, 2B a 2D – stredné školy.

Kategória 1A : postupuje Martina Šimkovičová- ZŠ Tekovská Breznica

Kategória 1B : postupuje Adam Zumerling – ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa

Kategória 2A : postupuje Tamara Petrášová – Gymnázium F. Švantnera Nová Baňa

Kategória 2B : postupuje Lucia Rybárová - Gymnázium F. Švantnera Nová Baňa

Kategória 2D : postupuje Katarína Ivanová – SSÚŠ Hodruša - Hámre

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• 21. 2. 2023
        • Dňa 18.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo 33. ročníka Olympiády z nemeckého jazyka v kategóriách 1B- základné školy a 2A, 2B – stredné školy.

Kategória 1B : postupuje Simona Marušková - ZŠ Tekovská Breznica a Petra Makovická – ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov

Kategória 2A : postupuje Samuel Pauček- Gymnázium F. Švantnera Nová a Katarína Gáborová - Gymnázium F. Švantnera Nová

Kategória 2B : postupuje Lucia Rybárová - Gymnázium F. Švantnera Nová a Samuel Struhár - Gymnázium F. Švantnera Nová

• Okresné kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok ZŠ.

• 18. 2. 2023
        • Turnaj žiakov a  žiačok  v stolnom tenise sa odohral 7. februára 2023 v  telocvični ZŠ Žarnovica za účasti piatich škôl z okresu v oboch kategóriách.

PORADIE – CHLAPCI:

5. ZŠ s MŚ M. Bielika Župkov

PORADIE –DIEVČATÁ:

Víťaz z každej kategórie postupuje do krajského kola .

Podrobná výsledková listina je v priečinku  postupové súťaže.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok ZŠ..

• Okresné kolo vo florbale žiakov ZŠ

• 2. 2. 2023
        • Okresné kolo sa odohralo  1. februára 2023 v telocvični základnej školy v Žarnovici. Turnaja sa zúčastnilo sedem škôl z okresu.

Umiestnenie škôl:

1. miesto ZŠ  J. Zemana Nová Baňa
          2. miesto ZŠ Žarnovica
          3. miesto ZŠ s MŠ M. Bielika Župkov

ostatné zúčastnené školy ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa, ZŠ A. K. Žarnovica, ZŠ Brehy, ZŠ Hodruša-  Hámre.

Fotogalériu nájdete tu.

• Zmena výšky mesačného príspevku

• 2. 2. 2023
        • Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou Centra voľného času v Žarnovici sa v zmysle § 116 ods. 6 Z. č. 245/2008 Z.z. určuje naledovne:

za záujmový útvar pre deti a mládež:

• vo veku od 5 do 15 rokov 4,00 eurá
          • vo veku od 16 do 19 rokov 6,eur